Hírek
2018. Február 06. 08:20, kedd |
Helyi
Forrás: Dombó Média
250 millió forintos pályázati pénzből fejlesztik az oktatást
A program március 1-jén indul és 24 hónapig tart Dombóváron, Döbröközön, Szakcson, Lápafőn és Várongon.
Az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program keretében 250 millió forintos pályázatot nyert a dombóvári önkormányzat és négy konzorciumi partnere. A két éven át tartó programnak mindenki a nyertese lesz, hiszen a jelentős összegnek köszönhetően olyan területeken fejlődhet óriásit a helyi oktatás, amelyeken eddig esély sem volt rá.
A negyedmilliárd forintos vissza nem térítendő pályázati forrás négy blokkra osztható szét. 44 millió forintot használhatnak fel a humán közszolgáltatásban dolgozók képzésére, szakmai kompetencia-fejlesztésére. Az óvodák komplex szolgáltatásaira - többek között az egészségtudatos életmód népszerűsítésére és szemléletformáló workshopokra - mintegy 12 millió forintot, a pályázat megvalósításához szükséges eszközök beszerzésére pedig közel 4 millió forintot költhetnek.
Az elnyert összegből a legtöbb pénz - 171 millió forintot - a gyerekek kompetenciájának fejlesztésére áll rendelkezésre. A diákok olyan angol nyelvi, gazdasági és környezetismereti képzéseken vehetnek részt, amelyek a hivatalos órakeretbe nem férnek bele. A foglalkozásokat külön megbízási díjért a továbbképzéseken felkészített pedagógusok fogják tartani.
A felsoroltakra tehát összesen 231 millió forint fordítható, a pályázaton elnyert 250 millió forintos összeg fennmaradó részéből pedig a projektmenedzsment finanszírozható. A program március 1-jén indul és 24 hónapig tart Dombóváron, Döbröközön, Szakcson, Lápafőn és Várongon.
A projekt fő célja a településméretből adódó társadalmi hátrányok csökkentése és a minőségi oktatáshoz való hozzáférés javítása, amire elsősorban a kis falvakban óriási szükség van.
- Ez egy olyan program, amelynek egyszerre nyertesei az óvodások és a diákok, az érintett településeken működő oktatási intézmények, a szülők, ráadásként a közreműködő pedagógusok is - mondta a sikeres EFOP-pályázatról Szabó Loránd, a nyertes konzorciumot vezető Dombóvár polgármestere. - A gyerekek olyan tudást szerezhetnek meg, amihez egyébként nem jutnának itt hozzá, mert nincs rá pénz és lehetőség. Őket gazdagítja majd egy 500.000 forintos ösztöndíj-program is, amely az igazán nehéz helyzetű iskolásokon segít. A projektben sok olyan fejlesztőeszközt tudunk beszerezni, amiért egyébként a szülőknek kellene mélyen a zsebükbe nyúlniuk.
Az önkormányzati vezető hozzátette még azt, hogy mintegy 40 pedagógus is kézzel fogható módon nyer a pályázaton, hiszen ők a képzésen és a tapasztalatcserén kívül külön dotációban is részesülnek. Ezt fejeli meg az, hogy a projekt részeként olyan nagyszabású rendezvényeket tudnak majd szervezni, mint a már hagyományos Sportágválasztó, ami a város nagyon sok lakóját évről évre megmozgatja.
A fotó illusztráció.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 08. 08:41, csütörtök | Helyi
Borversenyt tartottak Gyulajon
A helyi önkormányzat szervezésében május 7-én megtartották a gyulaji gazdák hagyományos borversenyét.
2025. Május 07. 10:00, szerda | Helyi
„Amerre a labda gurult, arra mentem én is.” - Buzánszky Jenő
Május 4-én volt 100 éve, hogy Buzánszky Jenő, az Aranycsapat hátvédje Újdombóváron megszületett. Ebből az alkalomból három helyszínen szerveztek megemlékezést a városban.
2025. Május 05. 16:24, hétfő | Helyi
Jelentkezz honvédelmi táborba!
Több, mint egy tábor! Kaland, kapcsolat, kihívás! Kattints az alábbi hirdetésre és jelentkezz május 15-ig!