Városlista
2025. május 3, szombat - Tímea

Hírek

2024. Január 15. 06:00, hétfő | Sport
Forrás: MTI

Andreas Nilsson tíz év után távozik a Veszprém kézilabdacsapatától

Andreas Nilsson tíz év után távozik a Veszprém kézilabdacsapatától

A svéd beálló, Andreas Nilsson nyáron tíz év után távozik a bajnoki címvédő Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapatától.

A klub honlapjának vasárnapi beszámolójában felidézik, hogy 2022-ben a svéd válogatott beálló 2025-ig meghosszabbította szerződését, ám a közelmúltban, az őszi szezon végén kérte a megállapodása felbontását családi okokból. A vezetőség ezt lehetővé tette, hiszen nagyon sokat köszönhetnek Nilssonnak, aki tíz éve érkezett Veszprémbe, és a mostani idényben például ő a csapatkapitány.

A játékos eddig 421 mérkőzésen 1320 gólt szerzett a magyar csapatban. A bajnokságot ötször, a Magyar Kupát hétszer, a SEHA Ligát háromszor nyerte meg, a Bajnokok Ligájában kétszer játszott döntőt.

"A legfontosabb éveimet töltöttem Veszprémben, ami a második otthonom lett, de a családom miatt ideje hazamennem" - nyilatkozta Nilsson, aki a göteborgi Önnered csapatában folytatja pályafutását nyártól.

Címkék: kézilabda, Sport, veszprém

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 03. 08:10, szombat | Sport

Premier League - Kerkez bekerült a szezon csapatába a szurkolóknál

Kerkez Milos, a Bournemouth magyar válogatott védője bekerült a szezon csapatába az angol labdarúgó-bajnokságban a szurkolók szavazatai alapján.

2025. Május 03. 08:04, szombat | Sport

Miami Nagydíj - A rekordot döntő Antonelli rajtol az élről a sprintfutamon

Meglepetésre a 18 éves Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes olasz pilótája nyerte a Forma-1-es Miami Nagydíj pénteken rendezett sprintkvalifikációját, így a szombati rövid távú futamot ő kezdi majd az élről.

2025. Május 02. 09:50, péntek | Sport

MOL Magyar Kupa - Hétfőn indul a jegyértékesítés a fináléra

Hétfőn 10 órától kezdődik a jegyértékesítés a labdarúgó MOL Magyar Kupa május 14-i fináléjára, amelyben a tavalyi évhez hasonlóan a Ferencváros és a címvédő Paks találkozik a Puskás Arénában.

2025. Május 01. 22:27, csütörtök | Sport

Kronome Ákos: Egy teljesen gondmentes versenyt zártunk, és a dobogó is megvolt.

Élménybeszámoló Ákostól a pilótától, a Diósgyőr Rally után, amit a P12-es kategóriában meg is nyertek!