Hírek
2019. Október 27. 15:37, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti
Gazdasági és védelempolitikai értelemben is jelentősen gyengül az EU
Nagy-Britannia kiválásával gazdasági és védelempolitikai értelemben is jelentősen gyengül az Európai Unió (EU) - vélekedett Berzi Gergely külpolitikai szakértő az M1 vasárnap reggeli műsorában.
Elmondta: Nagy-Britanniával az EU második legnagyobb gazdasága és a legnagyobb katonai hatalom távozik. Közép-európai szempontból az is fontos, hogy a britek kiválásával a hagyományosan szuverenistább nemzetek - Lengyelország, Magyarország, Csehország és Szlovákia - egy szövetségest veszítenek - fűzte hozzá.
Berzi Gergely kitért arra is, hogy az Európai Unió jövőjét befolyásoló nagy kérdésekben változatlanul stabil a visegrádi országok együttműködése.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 06. 07:42, kedd | Külföld
Donald Trump újranyittatná az Alcatrazt
Donald Trump amerikai elnök vasárnap a Truth Social közösségi oldalon közzétett bejegyzésében utasította az ország illetékes hivatalait, hogy építsék újjá és nyissák meg az 1963-ban bezárt börtönt a San Franciscó-i Alcatraz-szigeten
2025. Május 06. 07:35, kedd | Külföld
Újvidéki tragédia - Előrehozott választások kiírását követelik a tiltakozó egyetemisták
A képviselőház azonnali feloszlatását és előrehozott parlamenti választások kiírását követelik a hónapok óta tiltakozó egyetemisták Szerbiában.
2025. Május 05. 07:56, hétfő | Külföld
Izrael nagyszabású gázai hadműveletre készül tartalékosok tömeges mozgósításával
Az izraeli hadsereg (IDF) szombat éjjel bejelentette, hogy több tízezer azonnali behívót küldött ki a tartalékosoknak az iszlamista Hamász terrorszervezet ellen a Gázai övezetben jövő hétre tervezett hadművelethez.