Hírek
2022. Április 02. 12:02, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Iraki embercsempészt ítéltek tizenegy év fegyházra Tatabányán
Tíz hónap alatt száz embert juttatott illegálisan Nyugat-Európába egy embercsempész-hálózat, amelynek iraki vezetőjét első fokon 11 év fegyházra ítélte a Tatabányai Törvényszék
- tájékoztatta a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség pénteken az MTI-t. Borbély Veronika helyettes sajtószóvivő közölte: a hálózathoz tartozott még egy egyiptomi, egy szír és öt magyar férfi. A bűnszervezet tagja volt legalább három, ismeretlenül maradt elkövető is, aki a migránsokat a menekülttáborokból irányította és egy budapesti hotelben fogadta őket.
Az iraki férfi szervezte és irányította a Bicskéről és Vámosszabadiból induló fuvarokat. A szállításért kapott pénzből fizette a szervezet tagjait, valamint az embercsempészéshez használt gépjárművek, autópálya-matricák és telefonok megvásárlását.
Az elkövetők 2015 júliusától 2016 májusáig legalább száz embert csempésztek Nyugat-Európába, és ezzel az iraki férfi több mint hatmillió forintra tett szert.
A Tatabányai Törvényszék a bűnszervezet irányítójára 11 év fegyházbüntetést szabott ki, és kimondta, hogy nem bocsátható feltételes szabadságra. A bíróság a többi vádlottat is végrehajtandó fegyházbüntetésre ítélte.
Az ítélet nem jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 17. 07:42, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: új repülésfejlesztési központot hoz létre Magyarországon a Gripeneket gyártó Saab-csoport
2025. Április 17. 07:40, csütörtök | Belföld
Mávinform: húsvétkor többletkapacitással működik a MÁV-csoport
A húsvéti ünnepek alatt jármű többletkapacitással működnek a MÁV-csoport szolgáltatásai mindenhol ahol szükséges - tájékoztatta a Mávinform szerdán az MTI-t.
2025. Április 17. 07:36, csütörtök | Belföld
Magyarországon vizsgálódik a LIBE küldöttség
Az uniós értékek helyzetével kapcsolatos témákat vizsgált az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága (LIBE) öttagú küldöttsége három napon át Budapesten.
2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld
Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát
Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok