Városlista
2025. május 14, szerda - Bonifác

Hírek

2019. Október 09. 05:00, szerda | Külföld
Forrás: mti

Meghalt két tűzszerész egy bomba robbanásában Lengyelországban

Meghalt két tűzszerész egy bomba robbanásában Lengyelországban

Két lengyel tűzszerész meghalt, három súlyosan, egy pedig könnyebben megsebesült, amikor felrobbant az a második világháborús bomba, amelyet hatástalanítása próbáltak a sziléziai Kuznia Raciborska melletti erdőben

- közölte kedden a Polsat News lengyel kereskedelmi hírtelevízió a kormány biztonsági központjára hivatkozva. A helyszínre tűzoltókat, mentőhelikoptereket és mentőautókat irányítottak.

A Polsat News-nak nyilatkozó helyi polgármester szerint az említett erdő "tele van fel nem robbant lövedékekkel".

Lengyelországban gyakran találnak második világháborús bombákat. Idén több lengyel helységben átmeneti kitelepítéseket kellett elrendelni a robbanótestek hatástalanítása miatt.

Tavaly decemberben 25 ezer embert költöztettek ki ideiglenesen otthonából Police északnyugat-lengyelországi városban egy 250 kilogrammos háborús bomba miatt: ez volt az egyik legnagyobb ilyen jellegű akció. A keddihez hasonló baleset évek óta nem történt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 14. 07:09, szerda | Külföld

Ha Kijev és Moszkva nem ér el eredményt a béketárgyalásokon, Washington kivonul a rendezésből

Donald Trump amerikai elnök ultimátumot intézett Ukrajnához és Oroszországhoz, miszerint előrelépést kell elérniük a háború lezárását célzó tárgyalásokon, különben az Egyesült Államok kilép a rendezési folyamatból

2025. Május 13. 07:24, kedd | Külföld

Az ukrán elnök támogatja, hogy Donald Trump is részt vegyen az isztambuli találkozón

Zelenszkij ukrán elnök támogatásáról biztosította hétfőn azt az elképzelést, hogy Donald Trump amerikai elnök is jelen legyen csütörtökön Törökországban, ahol közvetlenül és vezetői szinten indulhatnának újra az ukrán-orosz tárg