Városlista
2025. április 10, csütörtök - Zsolt

Hírek

2011. Október 25. 14:17, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

November 2-ig kell elszámolni a személyi jövedelemadó 1 százalékával

November 2-ig kell elszámolni a személyi jövedelemadó 1 százalékával

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal közli, hogy azok a civil kedvezményezettek, amelyek 2010-ben 1 százalékos támogatásban részesültek, kötelesek az összeg felhasználásáról szóló 10KOZ közleményt 2011. november 2-ig benyújtani.

A civil kedvezményezetteknek a 2008. rendelkező évtől kell elektronikus közleményben elszámolniuk a részükre kiutalt személyi jövedelemadó 1 százalékának felhasználásáról. Ezért nemcsak azoknak a civil szervezeteknek kell benyújtaniuk a 10KOZ közleményt, amelyek 2010-ben részesültek 1 százalékos összegben, hanem azoknak is, amelyek a 2009-ben tartalékolt 1 százalékos összeget 2011-ben felhasználták, vagy tovább kívánják azt tartalékolni.

A 10KOZ közleményt legkésőbb 2011. november 2-ig kizárólag elektronikus úton, az Ügyfélkapun keresztül kell megküldeni a Nemzeti Adó- és Vámhivatal részére. A közleményben az adatoknak nem csupán összegszerűen kell szerepelniük, hanem abban az 1 százalékos összeg felhasználásának módját szövegesen is ismertetni kell.

Ha a civil kedvezményezett a közleményt nem nyújtja be, vagy abban hibás adatokat közöl, akkor az adóhatóság először felszólítja a szervezetet a közlemény pótlására. Ha a civil kedvezményezett ennek sem tesz eleget, a NAV határozattal egy évre kizárja az 1 százalékos felajánlásokból történő részesedésből. Ezen túl a 10KOZ közlemény benyújtását elmulasztó, vagy azt hibás adattartalommal benyújtó civil szervezetek 500 ezer forintig terjedő mulasztási bírsággal is sújthatók. További részletes információkat talál az állami adóhatóság internetes honlapján (http://www.apeh.hu/szja1_1/tajekoz/taj_111013.html).

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld

Magyar módszerrel a kiégés ellen

Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!

2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld

Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok

ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.

2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld

Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés

Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.

2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal

A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre