Hírek
2012. Április 27. 14:03, péntek |
Külföld
Forrás: OrientPress
Spanyolország már nem elsőosztályú adós
Megvonta Spanyolország elsőrendű adósbesorolását a Standard & Poor's.
„A” szintről „BBB” pluszra rontotta a hitelminősítő Spanyolország hosszú távú adósbesorolását, ráadásul az S&P most már kétéves recessziót vár a dél-európai országban, és arra számít, hogy a spanyol gazdaság teljesítményének visszaesése a spanyol költségvetési helyzet további romlását fogja okozni.
Ha mindez nem lenne elég, a spanyol bankrendszer további kormányzati segítségre szorulhat. Érdekesség, hogy a hitelminősítő elemzésében elismeri, hogy a spanyol kormány, jelentős kiadáscsökkentés mellett átfogó szerkezeti reformokat hajt végre, csakhogy a következő időszakban ez törvényszerűen visszafogja a gazdasági teljesítményt. Hosszú távon viszont kifizetődő lehet a spanyol gazdaság szerkezeti átalakítása.
Az lenne az igazán drámai, ha Spanyolország, vagy éppen Olaszország pénzügyi mentőövre szorulna. Egyrészt nincs rá elegendő pénz. Ha viszont a számok nyelvén eljátszunk a gondolattal, az egyik elemzőház becslése szerint 2014 végéig egy ilyen beavatkozás több mint 1000 milliárd eurót igényelne. Csak érzékeltetésképpen, az IMF-nek a névleg kibővített keretével, összesen nincs ennyi pénze.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 24. 07:36, csütörtök | Külföld
Amerikai alelnök: Ukrajnának és Oroszországnak egyaránt le kell mondania ellenőrzése alatti területről
Az Egyesült Államok nagyon világos javaslatot tett Oroszországnak és Ukrajnának a békemegállapodás előmozdításának útjáról, ez területek cseréjét és a konfliktus befagyasztását írja elő nagyjából a jelenlegi frontvonalak mentén
2025. Április 24. 07:33, csütörtök | Külföld
Szijjártó Péter: egyelőre nincsen tudomásunk magyar sérültről az isztambuli földrengést követően
Egyelőre nincsen tudomásunk magyar sérültről az isztambuli földrengést követően, azonban a térségben fokozott elővigyázatosságra van szükség - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán.
2025. Április 23. 07:43, szerda | Külföld
Rendkívüli biztonsági és logisztikai tervvel készülnek Ferenc pápa szombati temetésére
Az olasz kormány és a polgári védelem külön ülésen egyeztetett kedden a rendkívüli biztonsági és logisztikai intézkedésekről, melyekkel Ferenc pápa szombati temetésére készülnek.
2025. Április 22. 07:59, kedd | Külföld
A Szent Péter teret díszítő virágokat egyházi intézmények és idősotthonok kapják meg
A Szent Péter teret az ünnepek alatt díszítő több mint ötvenezer virágot húsvét után egyházi intézményeknek és idősotthonoknak ajándékozzák