Hírek
2022. Június 10. 08:45, péntek |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, Útinform, Mávinform, fotó: Facebo
Tolna megyét sem kímélte a felhőszakadás - a 611-es főutat lezárták Kaposszekcső és Dombóvár között
Főleg Kaposszekcsőn és Dombóváron van sok dolguk a tűzoltóknak.
Lecsapott a vihar Tolna megyére is: a katasztrófavédelem megyei műveletirányítási központjába este kilenc óráig mintegy harminc bejelentés érkezett. Elsősorban Kaposszekcsőről és Dombóvárról kérték a tűzoltók segítségét az esetek túlnyomó többségében vízbetörés miatt.
Kaposszekcsőn a Petőfi utcában több ház udvarába befolyt az esővíz, és hasonló helyzet alakult ki az Ifjúság utcában is, ahol egyebek közt a gyermekotthon alagsorából szivattyúznak ki vizet az egységek. Bonyhádon, a Perczel Mór utcában épület tetejére esett egy faág, míg a Dombóváron főleg a városhoz tartozó Szőlőhegy néhány utcájában, így például a Gárdonyi, a Csokonai és a Kapos utcában okozott gondokat a lezúdult esővíz.
Az útinform jelentése szerint a 611-es főúton Kaposszekcső belterületén a hirtelen lezúduló csapadék miatt lezárták a főutat a 4-es km-nél. A forgalmat Dombóvár és Jágónak-Nagyberki felé terelik el.
A Mávinform tájékoztatása: A késések enyhítése érdekében:
- A Pécsről Dombóvárra 6:39-kor induló személyvonat (8057) csak Sásdig közlekedik, onnan Dombóvárig a Pécsről 7:19-kor induló Tenkes InterCity (IC807) személyvonatként (8057) közlekedik. Vásárosdombón és Kaposszekcsőn is megáll.
A Dombóvárról Pécsre 8:06-kor induló személyvonat (8062) rövidebb útvonalon, csak Sásdtól közlekedik. Dombóvár és Sásd között a Keleti pályaudvarról Pécsre tartó, Dombóvárról 7:50-kor továbbinduló Sopianae InterCity (IC800) személyvonatként (8062) közlekedik. Kaposszekcsőn és Vásárosdombón is megáll.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 26. 21:35, szombat | Helyi
Retrobogás és falunapi forgatag Kaposszekcsőn
Videó beszámoló a 2025. július 19-én megrendezett Cyclekart futamról és falunapi forgatagról.
2025. Július 25. 11:12, péntek | Helyi
Régi jó barát a múzeumban
Dombóváron járva Dr. Novák Ferenc ny. újságíró, rádiós, jogász felkereste a Fekete István Múzeumot.
2025. Július 24. 08:32, csütörtök | Helyi
A hónap műtárgya - Fekete István Múzeum
Július hónap műtárgyának Csonka Sándor (1936-2018) néhai dombóvári festőművész Kele című festményét választotta a múzeum.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba