Városlista
2025. április 26, szombat - Ervin

Hírek

2022. December 16. 14:17, péntek | Belföld
Forrás: VMRFK

Újra a levegőbe emelkedett a Veszprém Megyei Rendőrség drónja

A balesetek számának csökkentése érdekében a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai folyamatosan ellenőrzik a megye közútjait és szűrik ki a forgalomból a szabálytalanul közlekedő sofőröket.

Az egyenruhások 2022. december 13-án az Ajkai Rendőrkapitányság illetékességi területén tartottak összehangolt közlekedésrendészeti akciót, melynek során a légtérből drón is segítette a munkájukat.

Az ellenőrzés során a rendőrök 24 esetben helyszíni bírságot szabtak ki a jogsértőkkel szemben. Közülük 6 járművezető az elsőbbségadás és az előzés szabályait szegte meg, 6 sofőr vezetés közben kezében tartotta a mobiletelefonját, 7 személy a kanyarodás és az irányváltoztatás szabályait nem vette figyelembe, míg 2 esetben kisebb fokú szabálysértést követtek el és 3 gépkocsi műszaki állapota nem felet meg az előírásoknak.

Az egyenruhások továbbá 12 alkalommal szabtak ki közigazgatási bírságot a biztonsági öv használatának elmulasztása miatt.

Az alábbi drónos felvételek a 8-as számú főút városlődi szakaszánál készültek és a rendőrök minden esetben intézkedtek a jogsértőkkel szemben.

A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság ismét felhívja a járművezetők figyelmét, hogy saját maguk és mások biztonsága érdekében minden esetben tartsák be a közlekedési szabályokat! A helyes közlekedési magatartással megelőzhetők a közúti tragédiák.

A közlekedők ilyen és hasonló ellenőrzésekre az elkövetkezendő időszakban is számíthatnak.
…hogy mindenki hazaérjen!

Címkék: drón, rendőrség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Varga Mihály: a tartós árstabilitás elérése áll a monetáris politika fókuszában

Az elmúlt hetekben fokozódó geopolitikai feszültségek növelték a globális kockázatokat -

2025. Április 26. 10:07, szombat | Belföld

Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel tárgyalt Orbán Viktor

2025. Április 26. 10:05, szombat | Belföld

Ferenc pápa búcsúztatása - Ma helyezik végső nyugalomra a katolikus egyházfőt

Ma helyezik végső nyugalomra Ferenc pápát, a gyászszertartás délelőtt 10 órakor kezdődik a vatikáni Szent Péter-bazilika előtti téren.